Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28.09.2018 r. obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Celem akcji jest nie tylko sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia wśród naszych uczniów, ale też uświadomienie im, że umiejętność sprawnego liczenia jest potrzebna w codziennym życiu: w urzędzie, w sklepie, w banku itp.
Już dzień wcześniej można było sprawdzić swoją wiedzę. Na korytarzu postawiono stoisko, gdzie podczas przerw uczniowie mogli wylosować zadania i za prawidłowe rozwiązanie dostawali słodką nagrodę.
28.09. uczniowie i nauczyciele otrzymali zestawy zawierające 10 przykładów do samodzielnego obliczenia, uczniowie w zakresie 1-100, a nauczyciele w zakresie 1-500. Nauczyciele, którzy wzięli udział w akcji dostali odznaczenie „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Najlepsi uczniowie otrzymali odznaczenie „Mistrz Tabliczki Mnożenia” i słodki upominek.
Sprawność w liczeniu jest potrzebna nie tylko w szkole, więc wyszliśmy w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców Wyszkowa. Byliśmy w Starostwie i w okolicznych sklepach, gdzie egzaminowaliśmy spotkane tam osoby. Wszędzie zostaliśmy miło przyjęci, a mieszkańcy naszego miasta wykazali się doskonałą sprawnością rachunkową. W nagrodę zostali odznaczeni orderem „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.
Wszyscy doskonale się bawili.
Warto pamiętać, że umiejętność sprawnego liczenia jest potrzebna przez całe życie.

Organizatorzy:
Katarzyna Kulbacka
Maria Rutka
Anna Wróbel