SZKOLNE DNI KARIERY

Zbliżający się koniec roku jest ostatnim momentem na podjęcie ważnych decyzji edukacyjno- zawodowych. Dlatego też, nauczyciele z zespołu Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego zorganizowali Szkolne Dni Kariery. Inicjatywa ta miała na celu prezentację oferty kształcenia naszej szkoły, a przede wszystkim wsparcie uczniów gimnazjum we właściwym wyborze drogi edukacyjno – zawodowej.
W tych dniach uczniowie gimnazjum, i inne osoby zainteresowane wyborem naszej szkoły, miały okazję poznać ścieżki kształcenia w zatwierdzonych na nowy rok szkolny zawodach. Była to również okazja do zwiedzenia bazy dydaktycznej Ośrodka oraz porozmawiania z doradcą zawodowym oraz nauczycielami teorii i praktycznej nauki zawodu. Dzień przebiegał według schematu ścieżki kariery. Uczniowie wyruszyli na tzw. ,,spacer zawodowy” po szkole. Pierwszym punktem było spotkanie z doradcą zawodowym, który zaprezentował kierunki kształcenia i zmiany w systemie oświaty. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o zawodach w zorganizowanym konkursie. Bezkonkurencyjni okazali się: I. Patrycja Pałaszewska, II. Kamil Kujawski, III, Jakub Oleksiak, którzy otrzymali główne nagrody.
Następnie uczniowie zwiedzili pracownie kucharza i fryzjera. O specyfice pracy w zawodzie oraz podstawie programowej kierunku opowiedzieli nauczyciele teorii i praktycznej nauki zawodu. Uczniowie zaś zaprezentowali swoje umiejętności. Chętni gimnazjaliści mogli spróbować swoich umiejętności, wykonując zaproponowane czynności zawodowe. Na ochotnika zgłosił się Oliwier i Kuba, którzy pod okiem Pani Izy K. sporządzali różne potrawy. W pracowni fryzjerskiej, uczennice poddały się zabiegom pielęgnacyjnym, wykonanym przez ich starsze koleżanki. To zaowocowało współpracą i udziałem w Międzynarodowych Targach w roli modelek, zakończonych sukcesem.
Ważnym punktem Szkolnych Dni Kariery był również konkurs ,,Kaszowy zawrót głowy”, który miał na celu nie tylko promocję kasz, jako zdrowego sposobu odżywiania, ale również pokazanie zawodu kucharz, od jak najlepszej strony.
Szkolne Dni Kariery to znakomita okazja do przybliżenia uczniom niektórych zawodów oraz możliwość poznania ich od strony praktycznej.