Szkolny Dzień Kariery 26.04.2018 r.

Już po raz trzeci w naszym Ośrodku odbył się Szkolny Dzień Kariery. Inicjatywa miała na celu prezentację oferty kształcenia szkoły, a przede wszystkim wsparcie uczniów gimnazjum we właściwym wyborze drogi edukacyjno – zawodowej.
Tegoroczne przedsięwzięcie miało nieco inną formę jak w latach poprzednich, ale możemy śmiało stwierdzić, że pomysł był przysłowiowym ,,strzałem w 10”. W tym dniu uczniowie nie tylko sprawdzili swoją wiedzę w zakresie poznanych zawodów, ale mieli również możliwość wypróbowania swoich umiejętności i możliwości w praktycznej części zawodu. Reprezentacje trzech klas gimnazjum i VII klasy SP zmierzyli się w kilku konkurencjach z zakresu czynności zawodów: kucharz, fryzjer, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej oraz monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych. Zmagania szkolnego dnia kariery poprzedziły warsztaty na zajęciach z doradztwa zawodowego, gdzie uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, wykonując plakaty promujące wybór zawodów z oferty kształcenia Ośrodka.
W tym dniu stanowiska zawodowe przygotowali nauczyciele teorii i praktycznej nauki zawodów, uczniowie kształcący się w danym kierunku, a także absolwenci. Szczególne emocje i doping publiczności wywołały zadania na czas tj.: ubijanie piany z białek jajek, ubieranie się w strój kucharza, ścielenie łóżka. Nieco trudności sprawiło żeńskiej części drużyny prawidłowe zmontowanie fragmentu instalacji sanitarnej, zaś męskiej wykonanie zadania fryzjerskiego tzw. warkocza. Na uwagę zasługuję fakt, że pomimo tego z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie znakomicie! Walka była wyrównana, a o poszczególnym miejscu na podium zadecydowały przewagi jednopunktowe. Wyniki na bieżąco były nanoszone na tablicę, co dodatkowo podsycało rywalizację uczestników. Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:
I miejsce klasa III Gimnazjum ,,gla” – Jakub Oleksiak, Mateusz Szymaniak
II miejsce klasa II Gimnazjum – Wiktoria Figura, Sylwiusz Kaczyński
III miejsce ex aequo klasy: VII SP – Dominika Kaczmarczyk, Roksana Adamyan
III Gimnazjum ,,gl” – Oliwier Gierlicki, Mariusz Masalski
Wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w wykonanie konkurencyjnych zadań otrzymali: Małgorzata Lewandowska i Mariusz Masalski.
Wielką radość uczestnikom sprawiły przyznane nagrody: Voucher na kwotę 100 zł do restauracji ,,Cocktailbar Manhattan” dla zwycięskiej klasy oraz liczne gadżety: pendriv’y, wielofunkcyjne breloczki, notesy, długopisy do właściwej organizacji przyszłej pracy. Dziękujemy serdecznie Panu Piotrowi Pogorzelskiemu za sponsorowanie głównej nagrody oraz Pani Izie Kowalskiej za pozyskanie dodatkowych nagród.