Tłusty Czwartek – tradycji stało się zadość :)

Uczniowie klas- IV, VI i VII, w ramach realizowania projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, wybrali się 28 II 2019 r. (Tłusty Czwartek) w tzw. „teren”, aby sprawdzić, jak piękna jest nasza „mała Ojczyzna”, czyli Wyszków i uczcić tradycję związaną staropolską świętowaniem Tłustego Czwartku.
Odwiedziliśmy kawiarnię Pokusa Cafe i tam zjedliśmy przepyszne pączki oraz inne smakołyki. Niektórzy naprawdę świętowali i spałaszowali po kilka smacznych pączków 
Aby spalić kalorie, udaliśmy się potem do Parku Karola Ferdynanda Wazy, na słoneczny spacer. Na chwilę przystanęliśmy przy pomniku romantycznego poety – Cypriana Kamila Norwida, który urodził się niedaleko Wyszkowa w miejscowości Głuchy. Podziwialiśmy zabytkową kordegardę. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli rzeźbę w formie parkowej ławeczki, przedstawiającą Jerzego Różyckiego – słynnego kryptologa, który ukończył Wyszkowskie Prywatne Gimnazjum Koedukacyjne w Wyszkowie.
Jednak najwięcej radości przysporzył uczniom widok pięknej rzeki Bug i pływających po niej kaczek i łabędzi. Były bardzo urokliwe i wcale się nie bały.
W drodze powrotnej do szkoły wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że „Piękna nasza Polska cała” – także nasz Wyszków, Park Miejski, wyszkowska przyroda, flora i fauna.
Lubimy takie lekcje w terenie, bo uczymy się nie tylko przy tablicy 🙂