Uczniowie, rodzice i nauczyciele Ośrodka w Pałacu Prezydenckim

10 stycznia 2019 r. zapisze się na kartach historii Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie w sposób szczególny. Tego dnia mieliśmy wyjątkowy zaszczyt gościć w Pałacu Prezydenckim w Warszawie na Jasełkach oraz spotkać się, już po raz kolejny, z Pierwszą Damą, Panią Agatą Kornhauser- Dudą. Zaproszenie Pani Prezydentowej przyjęliśmy z wielkim wzruszeniem, bo na ten szczególny dzień w Pałacu Prezydenckim zaprosiła tylko trzy szkoły i jedno przedszkole – w tym nas: rodziców, uczniów i nauczycieli Ośrodka. To niebywałe wyróżnienie potraktowaliśmy bardzo poważnie, gdyż czuliśmy wielką odpowiedzialność, aby godnie reprezentować nasze miasto i szkołę.
Pani Prezydentowa wystąpiła w roli narratora inscenizacji opowiadającej o wygnaniu Adama i Ewy z Raju, podróży Józefa i Maryi do Betlejem i narodzinach Jezusa, którego zagrał maleńki Krzyś. Na scenie wystąpili mali i dorośli aktorzy-amatorzy Teatru Biedronka. Było wspólne kolędowanie, życzenia od Pierwszej Damy na Nowy Rok, pyszna biesiada, towarzyskie rozmowy oraz wspólne zdjęcia z Małżonką Prezydenta. Pani Agata Kornhauser-Duda wspomniała wizytę w naszym Ośrodku, opowiadała „Świętej Rodzinie”, że jesteśmy wyjątkowym miejscem.
Spotkanie z Pierwszą Damą w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego na długo zapadnie w naszej pamięci. Byliśmy niezwykle wzruszeni, oniemiali cudowną, rodzinną atmosferą jaka tam panowała oraz dumni, że to właśnie my dostąpiliśmy tego zaszczytu, aby na początku Nowego 2019 r. z ust Pani Prezydentowej otrzymać noworoczne życzenia: „Życzę wiary, która góry przenosi, nadziei która nigdy nie gaśnie i dużej ilości miłości, która pochodzi od Bożego Dziecięcia. Do siego roku!”