Uroczysta FETA z okazji 50-lecia naszego Ośrodka

11 października 2018 r. uroczyście podsumowaliśmy obchody 50-lecia naszej szkoły. Prezentem urodzinowym było nowoczesne wielofunkcyjne boisko, które powstało na terenie naszej szkoły. Prezent bardzo trafiony 🙂 Jest się z czego cieszyć. DZIĘKUJEMY !!!
Podczas uroczystości, która połączona była z powiatowymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej, Pani Dyrektor Edyta Jarosz została uhonorowana Medalem Pro Mazovia”, który przyznawany jest za szczególne osiągnięcia na rzecz Mazowsza – medal przyznał marszałek Adam Struzik.
Za wybitne działania na rzecz uczniów, skuteczną pomoc, zaangażowanie w podnoszenie jakości pracy Ośrodka, a także jakości życia podopiecznych statuetki „Przyjaciel Ośrodka” otrzymali w tym dniu: Henryk Bocheński (emerytowany dyrektor Ośrodka), dyrektor Edyta Jarosz, Barbara Winiarska (przedstawicielka SGGW), Marzena Murawska (Jeronimo Martins).
Uczniowie Ośrodka zaprezentowali wspaniały program artystyczny. Odbyła się premiera teledysku „Nie bój się chcieć” – przygotowanego przez Panią Joannę Skurzewską, Studio Nagrań Romana Grusa, Pana Tomasza Sulika i Pana Marka Jończyka). Grupa uczniów pod kierunkiem Pań – Izabeli Szczerby i Justyny Rozbiewskiej zaprezentowała tekst piosenki „Nie bój się chcieć” za pomocą Makatona (jezyka gestów) – alternatywne metody komunikacji. Wystąpili także wychowankowie Internatu – „Kabaret Pikawa”, którzy zaprezentowali układ sportowo-taneczny pod kierunkiem Elizy Karaszewskiej i Beaty Nasiadki. Utwór wokalno – taneczny pt. „Zostań moim przyjacielem” wykonali najmłodsi podopieczni Ośrodka, przygotowani pod kierunkiem Joanny Skurzewskiej, Małgorzaty Druchniak, Patrycji Derybowskiej – Zając i Katarzyny Szostek – Malinowskiej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował również chór nauczycielsko – rodzicielski, który wykonał utwory pt. „Kolejność” i „Spełniaj marzenia”. Gościem specjalnym była utalentowana wokalistka, wyszkowianka, Maryla Modzelan.
Z okazji jubileuszu otrzymaliśmy wiele gratulacji, podziękowań i upominków. Na zakończenie uroczystości był oczywiście ogromny, urodzinowy TORT, który smakował wyśmienicie 🙂
Mimo że mamy już 50 lat, czujemy się świetnie i wierzymy, że jeszcze dużo przed nami. Dziękujemy wspaniałym gościom za bycie z nami w tym uroczystym i ważnym dla nas dniu. DZIĘKUJEMY !!! 🙂