Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15

Nie wierzyłem,
Stojąc nad brzegiem rzeki,
Która była szeroka i rwista,
Że przejdę ten most (…)
I gdy stoję już na drugim brzegu,
Nie wierzę, że go przeszedłem
/L. Staff/
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/15. Rok szczególny, bo przeżyty w nowym, pięknym i przestronnym budynku. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Starosta Bogdan Pągowski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Pan Krzysztof Arbaszewski.
W czasie uroczystości wzorowi uczniowie otrzymali swoje świadectwa „z paskiem” i nagrody książkowe. Te powędrowały także do licznych laureatów konkursów, także tych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Uhonorowani zostali także uczniowie ze 100% frekwencją. Przyznano tytuł Sportowca roku -została nim Anna Janusz, Dżentelmenki roku – Kamila Roguszewska i Dżentelmena roku – Piotr Biernacki. Kuba Oleksiak został Mistrzem Zumby.
W szczególny sposób pożegnano absolwentów, z którymi w następnym roku już się nie spotkamy. Otrzymaliśmy od nich słodki upominek z wróżbą oraz zakładkę z pięknym wierszem Leopolda Staffa, pt. „Most”.
W imieniu wszystkich rodziców, słowa podziękowania do nauczycieli skierowała przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Maria Oleksiak. Rodzice absolwentów kl. VI A podarowali dwa świerki, nazwane „Kuba” i „Karol”, aby zdobiły teren szkolny, a ich dzieci „zawsze pamiętały o swoich korzeniach”.
Dyrekcja, w szczególny sposób dziękuje absolwentom i ich wychowawcom za zaaranżowanie i wykonanie klombów na placu przed szkołą, a Panu Tadeuszowi Runo za podarowanie kory.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali utwór „Ostatni raz z moją klasą” z repertuaru zespołu „Menchester” oraz piosenkę zainspirowaną przebojem „Lato” zespołu „Formacja nieżywych Schabuff”:
Chęć do nauki była licha, westchnąłem do Ciebie tak jak sie wzdycha i chociaż czasem było miło, niejedną wpadkę się zaliczyło, jak to dobrze, że nareszcie jest –
Lato, lato wszędzie, zwariowało oszalało moje serce, lato, lato wszędzie, a ty dziewczę zaraz wpadniesz w moje ręce.
Chęć do nauki NIE była licha, westchnęłam do siebie tak jak się wzdycha i chociaż często było miło, dużo śpiewało i dużo tańczyło, jak to dobrze, że nareszcie jest – LATO!!!

Po krótkich spotkaniach z wychowawcami wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.