W firmie transportowej

Imponujące ciężarówki zachwyciły uczniów klasy 5l oraz 6a. Dzięki uprzejmości oraz gościnności Państwa Iwony i Tomasza Borków uczniowie mieli okazję poznać zasady pracy firmy zajmującej się transportem.
Nie lada okazją jest usiąść w kabinie potężnej ciężarówki. Okrzyki radości i głośny śmiech dowodzi, że pełna systemów bezpieczeństwa maszyna jest potężna nie tylko na drodze, ale również podczas postoju.
Zaciekawienie w oczach dziecka to pełna możliwości droga. Co można zrobić z pustą chłodnią? Możną ją zmierzyć, opisać, bawić się w zagadki i najważniejsze: można w niej odnaleźć i matematykę, i język polski, i fizykę! 🙂 a to wszystko dzięki najsolidniejszemu fundamentowi: dziecięcej ciekawości. Dla chętnych była nawet możliwość umycia tej wielkiej maszyny.
Uczniów zainteresowała również praca wózkiem widłowym oraz wielkie, ogromne, wręcz gigantyczne hale magazynowe. Mnóstwo nowych słów branżowych na długo zapadnie w pamięć. Uczniowie,, marząc o dalekich trasach, wrócili do szkoły przechwalając się, kto zostanie operatorem wózka widłowego, a kto kierowcą.
Państwu Borkom serdecznie dziękujemy za gościnność,
cierpliwość i prezenty 🙂