W kinie…

sekretne_-ycie24. 10. 2016 r. opiekunowie Klubu Wiewiórka i Koła Promocji Zdrowia zorganizowali dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wyjście do kina ,,Hutnik” na projekcję filmu: ,,Sekretne życie zwierzaków domowych” w reżyserii Chrisa Renauda i Yarrow Cheney.
Głównym celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznych (kino) oraz nabywanie praktycznej umiejętności przechodzenia przez jezdnię.
Po zajęciu wygodnych miejsc, w sali kinowej nastała ciemność. Obejrzeliśmy kilka reklam, a następnie na ekranie pojawiły się animowane postacie, szybka i głośna muzyka. Zabawa rozpoczęta. Z chwilą, kiedy drzwi zamknęły się za wychodzącymi do pracy ludźmi, ich zwierzęcy podopieczni zaczynają żyć swoim życiem. Parafrazując popularną sentencję, można powiedzieć: kiedy pana nie ma w domu, milusińscy harcują. Pupile ostro imprezują, wyjadają wszystko z lodówki, prowadzą życie, pełne przygód, intryg i zabawy. Ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach.
Zwierzaki mają swój własny świat, swoją mowę, ale przede wszystkim swoje uczucia. Film, jak na bajkę przystało, zwraca również uwagę na ważny problem ludzkiej odpowiedzialności i wrażliwości wobec zwierząt oraz na kwestie lojalności i przyjaźni.
Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Wybuchy śmiechu i krzyki przepełniały salę. Niewiele było takich momentów, w których na sali panowała cisza. Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na kolejną czekającą na nas atrakcję: ,,Bal Wszystkich Świętych”.