W Pałacu w Wilanowie

19 czerwca 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego pojechali na wycieczkę do Pałacu w Wilanowie. Wyjazd był ostatnim etapem projektu edukacyjnego „Polska mój kraj”, który był realizowany na zajęciach w drugim semestrze w klasach I – III szkoły podstawowej.
Na początku uczniowie zwiedzili Pałac króla Jana III Sobieskiego. Podczas lekcji muzealnej dzieci mogły zapoznać się z historią budynku oraz wyglądem wszystkich pomieszczeń, w których przebywał król z rodziną. Uczniów zachwyciły zabytkowe meble, piękne obrazy a także ręcznie malowane freski na sufitach wielu pokoi. Duże wrażenie zrobiły na nich również stroje z epoki XVII wieku.
Kolejnym etapem naszej wycieczki była lekcja przyrodnicza. Uczniowie podczas tych zajęć mogli dowiedzieć się jakie owady i ptaki żyją w ogrodzie i parku obok pałacu. Pani przewodnik opowiadała niezwykle ciekawie o małych mieszkańcach parku oraz ogrodu. Dzieci zachwycały się wyglądem ogromnych aloesów, drzewami cytrusowymi oraz pięknymi wawrzynami szlachetnymi. Najbardziej zachwycił nas jednak ogród różany z piękną fontanną, przy której z przyjemnością odpoczęliśmy na ławeczkach.
Wycieczka do Wilanowa była niezwykłą wyprawa w świat parkowej przyrody a także wspaniałą lekcją historyczną, dzięki której nasi uczniowie mogli poznać władcę i wybitnego stratega wojennego – króla Jana III Sobieskiego.

Organizator
Marta Wildangier – Ciuraj