Warsztaty muzyczno-techniczne

12 grudnia 2019 roku odwiedziła nas grupa starszaków z Przedszkola Integracyjnego nr 4 w Wyszkowie. Przedszkolaki wraz z klasą 1a uczestniczyli w warsztatach muzyczno – technicznych.
Celem warsztatów było doskonalenie umiejętności współpracy w grupie, utrwalenie tradycji świątecznej związanej z choinką oraz rozwijanie zdolności twórczych poprzez działalność plastyczno – muzyczną.
Na wstępie zanim rozpoczęły się kreatywne zajęcia wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialną i wysłuchali opowiadania pt. „Skromna choinka”. Uczestnicy utrwalili sobie tradycje zdobienia choinki bożonarodzeniowej. Po krótkiej pogadance dzieci przystąpiły do pracy twórczej manualnie. Zadaniem każdego uczestnika było ubranie „kartonowej choinki” według własnej inwencji twórczej. Praca sprawiała dzieciom wiele radości, każdy z nich mógł się wykazać swoją pomysłowością. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przepięknie ozdobili swoje drzewka.
W muzycznej części warsztatów dzieci zapoznały się z elementami utworu muzycznego, nauczyły się śpiewać i wyklaskiwać rytm do piosenki „Choinko piękna jak las…”. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem rozmawiali z prowadzącym na temat różnych rodzajów instrumentów muzycznych. Uczestnicy mieli okazję do podzielenia się swoją wiedzą z zakresu muzyki.
Organizatorami warsztatów byli: Elżbieta Iglik, Marek Jończyk i Anna Wojtaszek.