Warsztaty mydlarskie

5.03.2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty mydlarskie. Celem warsztatów było rozwijanie aktywności twórczej uczniów, wyobraźni oraz wdrażanie do higieny osobistej, zwłaszcza dbania o czystość rąk. W zajęciach wzięły udział klasy: Ia, IIa, IIIal, IVa, Va, VIa, VIL, IIu, IIIu, Vu, VIIu, VIIIu, IIIgu i IIpdp.
Warsztaty mydlarskie dla naszych uczniów były okazją do stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki”, jakimi są mydełka glicerynowe. To niezapomniana chwila kreatywnej radości. Dzieciaki miały okazję samodzielnie stworzyć zdrowe glicerynowe mydełka, o rozmaitych zapachach, kształtach i kolorach, wg własnego projektu.
Na początku zajęć uczniowie poznali krótką historię powstania mydła oraz ogromną rolę jaką pełni ono w naszym życiu. Pani prowadząca omówiła z jakich substancji składa się mydło, którego używamy każdego dnia, co należy do niego dodać, aby miało piękny zapach i kolor. Następnie, dzieciaki wraz z nauczycielami z ogromną pasją zabrali się za produkcję niepowtarzalnych dzieł. Uczestnicy wykonali kompozycję mydlarską według wybranych kolorów, zapachów oraz rozmaitych dodatków, zatopionych w glicerynie. Na zakończenie mydełka zostały pięknie zapakowane w celofan z kokardką. Wszyscy świetnie się bawiliśmy a własnoręcznie wykonane mydełka na pewno zachęcą wszystkich do mycia rąk.
Warsztaty zostały zorganizowane przez panie – Martę Pazgier, Grażynę Czajkowską i Justynę Rozbiewską.