Warsztaty rozwijające myślenie twórcze – „Portret podwójny”

Nieco rozciągnięte w czasie warsztaty, trwały od maja 2017 do kwietnia 2018 r. Tyle czasu potrzebowali uczniowie klas III zf, I pdp, I pdf i III pdp na przemyślenie, przedyskutowanie i kunsztowne ozdobienie gałgankowych postaci.
Uczniowie mierzyli, przyszywali, skracali i przedłużali najróżniejsze części damskiego i męskiego przyodziewku. Po żmudnych zmaganiach z igłami, nićmi, szpilkami, resztkami tkanin i innymi ,,przydasiami”, udało się połaczyć świętym węzłem z kordonka, kilkanaście par. Wśród małżeństw dominuje egzotyka przesycona folklorem i ludowością, charakterystyczną dla różnych kontynentów. Są pary z Ameryki, Afryki i Azji. Nie brakuje rodzimej Kurpianki związanej z szacownym profesorem, modelki i inżyniera, ale również kilku księżniczek rywalizujących o względy księcia (jednego!).
Głównym celem warsztatów, było rozwijanie kreatywności, ale również współdziałanie i nauka kompromisu. Nie zawsze to wychodziło, czego efektem jest kilku patchworkowych samotników.
Bunt pendrajwa sprawił, że dokumentacja fotograficzna z przebiegu zajęć dryfuje gdzieś w nieokreślonej czasoprzestrzeni. Uwieczniony został jedynie efekt końcowy, na którym brakuje kilku naszych absolwentów – Zuzi Stefanowskiej, Kaśki Osytek, Wioli Laskowskiej, Mateusza Wisieńskiego czy Karoliny Kopczyńskiej.

Warsztaty przygotowały i przeprowadziły: Marzena Szulc i Anna Wojtaszek.