„Widoczni dla świata”

Mieli już swoje wystawy w Wyszkowskim Ośrodku Kultury, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz w Pałacu Prezydenckim. Tym razem przyszedł czas na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
10 V 2017 r. w Domu Poselskim odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. Wystawa nosi tytuł „Widoczni dla świata”. Autorami 37 prac wystawionych na wystawie są: Wiktoria Szulkowska, uczennica kl. VI, oraz dwaj absolwenci SOSW: Kamil Suska i Tomasz Wąsiewicz. Prezentowane na wystawie prace pochodzą z różnych etapów twórczości tych utalentowanych artystów. Wykonane są w różnych technikach (pastele olejne, kredki ołówkowe, flamastry, farby plakatowe i rysunek piórem). Mentorami i opiekunami uczniów były i są Panie: Marzena Szulc, Anna Wojtaszek i Joanna Juszczyńska.
Autorzy wystawy mają nadzieję, że wystawa choć odrobinę zmieni postawy społeczne i estetyczne odbiorców i pozwoli przełamać panujące w społeczeństwie stereotypy.
Podczas uroczystego otwarcia wystawy dyr. SOSW, Pani Edyta Jarosz w sposób szczególny powitała Pana Ministra Henryka Kowalczyka, Panią Emilię Pałczyńską, Pana Bartosza Nieściora oraz Pana Błażeja Popławskiego, którzy pomogli w organizacji i przygotowaniu wystawy.
Młodym artystom w tym szczególnym dla nich dniu towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy ze szkoły. Dla całej społeczności Ośrodka Szkolno-Wychowawczego był to dzień pełen emocji i radości. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, przeszczęśliwi, że udało się zaprezentować naszą szkołę i młodych, uzdolnionych artystów w tak prestiżowym miejscu, jakim jest gmach Sejmu RP oraz pełni nadziei, że marzenia się spełniają i że dzisiejsza wystawa jest potwierdzeniem tego, że wielu uczniów i absolwentów Ośrodka osiągnęło wielki sukces. Nasi uczniowie każdego dnia podejmują walkę ze swoimi słabościami, odkrywają swoje talenty i rozwijają je z wielkim zaangażowaniem, dając radość swoim nauczycielom i rodzicom.
Wystawę można podziwiać w Sejmie RP do poniedziałku. Mamy nadzieję, że wielu posłów i senatorów choć na chwilę zatrzyma się przed pracami naszych uczniów, aby je podziwiać, zadumać się nad ich sensem i pomyśleć nad losem wielu utalentowanych, zdolnych, niepełnosprawnych uczniów. Chcemy, aby byli „widoczni dla świata”.
Wystawę obejrzały już, Pani Minister Elżbieta Witek oraz Pani poseł Krystyna Szumilas (była Minister Edukacji Narodowej), którą zachwyciła zebra na biało-czerwonym tle, namalowana przez Wiktorię Szulkowską.