Wielka Gala Integracji – byliśmy tam!

W sobotni wieczór 17 listopada mała grupka przedstawicieli SOS-W zrezygnowała z oglądania skoków narciarskich na rzecz uczestnictwa w dorocznym spotkaniu Przyjaciół Integracji. Szkolny bus zmieścił pięcioro uczniów oraz troje opiekunów – Panią dyrektor Edytę Jarosz, Panią Monikę Szulkowską oraz Panią Marzenę Szulc.
,,Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. To spotkanie było szczególne, ponieważ odbywało się nieco ponad miesiąc od śmierci Piotra Pawłowskiego, założyciela i prezesa Integracji, bez którego nie byłoby zarówno Wielkiej Gali, jak i szeregu innych działań, które zainicjował w ramach powołanego przez siebie Stowarzyszenia. Tegoroczną Galę poprowadzili Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter związany z Telewizją Polską, oraz Olga Bończyk, aktorka i wokalistka, która od lat angażuje się w liczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnością Podczas uroczystości wręczono tradycyjne Medale osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością oraz rozstrzygnięto konkursy na rzecz dostępności, w ramach projektu „Warszawa bez barier”. Świat muzyki reprezentowali artyści z niepełnosprawnością. W tym Vlodi Tafel – zawodowy muzyk – instrumentalista oraz Roman Skoczeń – niewidomy pieśniarz i gitarzysta. Muzyczną gwiazdą wieczoru był Janusz Radek – artysta, któremu nie sposób odmówić ani wyjątkowości głosu, ani pracowitości. Podczas tegorocznej Gali, Integracja postawiła sobie za cel promocję talentów i zdolności osób z niepełnosprawnością oraz sposobu, w jaki widzą świat. Dlatego podczas trwania Gali uczestnicy zarówno na miejscu, jak i online, mogli podziwiać fotografie prac z wielu placówek. Osoby uzdolnione plastycznie, fotografowie, a także ci, którzy chcieli pokazać swoją aktywność, chętnie dzielili się swoimi pracami i zdjęciami”.
Źródło: www. niepełnosprawni.pl

My również włączyliśmy się do tej akcji. Z ulicy Zakolejowej 15 a, do Warszawy wyruszyło 98 fotografii prac plastycznych z wystaw zbiorowych, jak również prace indywidualne. Wśród autorów znaleźli się: Martyna Kulesza, Dawid Opłotny, Mariusz Rogulski, Kamila Skonieczna, Kacper Sobczak, Wiktoria Szulkowska, Krystian Szczepański, Klaudia Trojanek oraz Marcin Zarzecki.
M. Szulc