WYCIECZKA DO KAMPINOSKIEGO PARKU NARODOWEGO

12 czerwca 2017 r. uczniowie klas: I-IIIu, IIIa, III l, IV-VIu szkoły podstawowej oraz II gu i I gl gimnazjum wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Kampinoskiego Parku Narodowego.
Swój pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy stałej pt. „Przyroda i historia Puszczy Kampinoskiej” oraz obejrzenia makiet Parku mieszczących się w budynku dyrekcji KPN. Po wystawie oprowadził nas sympatyczny Pan Leśniczy ze Służby Parku Narodowego, który w bardzo obrazowy i przystępny sposób opowiedział nam o florze i faunie Parku. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawostek przyrodniczych i z ogromnym zaciekawieniem obejrzeliśmy zgromadzone tam okazy. Następnie czekała nas edukacyjna wędrówka po parku. Z zapartym tchem podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody.
Kampinoski Park Narodowy jest prawdopodobnie jedynym tak wielkim kompleksem przyrodniczym na świecie, zlokalizowanym na „przedmieściach”. Park chroni pozostałości dawnej Puszczy Mazowieckiej. W jego krajobrazie dominują dwa elementy: bagna i sąsiadujące z nimi wydmy. Kampinoskie wydmy są jednym z najlepiej zachowanych kompleksów wydm śródlądowych w Europie. W 2000 r. Kampinoski Park Narodowy został wpisany na listę UNESCO jako rezerwat biosfery.
Na zakończenie miłego dnia udaliśmy się na polanę, gdzie mieścił się leśny plac zabaw. Radości i uśmiechom nie było końca.
Organizatorzy: Grażyna Czajkowska, Justyna Rozbiewska