Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie

6 kwietnia uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, kończący edukację w Ośrodku, wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie.
Celem wycieczki było poznanie jednej z instytucji rynku pracy, która wspiera m.in. młode osoby w efektywnym poruszaniu się po rynku pracy. Przewodnikiem uczniów była Pani Elżbieta Smolińska – v-ce Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, która przyjęła nas niezwykle serdecznie i przełamała wszelkie obawy związane z pierwszymi krokami w zawodową przyszłość. Poznaliśmy specyfikę pracy w poszczególnych wydziałach urzędu, zadania i aktywne formy wsparcia, jakich udziela urząd pracy osobom poszukującym zatrudnienia. Należą do nich m.in.: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia dla osób bezrobotnych, staże pracy i programy wspomagające osoby chcące rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Byliśmy pod wielkim wrażeniem ogromu pracy i form wsparcia na rzecz obywateli w procesie aktywizacji społeczno – zawodowej. Wycieczka była dla nas ciekawym doświadczeniem i źródłem informacji, które zapewne przyczynią się do złagodzenia startu zawodowego.