Wystawa Wiktorii Szulkowskiej

 

„Śladami jednorożca”

P1030556

15.04.2013 r. w wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Wiktorii Szulkowskiej.

Na wystawie zaprezentowano prace rysunkowe i malarskie z okresu od przedszkola do III kl. szkoły podstawowej. Pani dyrektor Edyta Jarosz przywitała zebranych gości i podziękowała za przybycie. Wyjątkowy charakter wystawy został podkreślony poprzez wzniesienie toastu z mleka i degustację tortu udekorowanego kopią jednej z prac małej autorki – barwnym jednorożcem. Goście wystawy nie kryli swojego zachwytu nad talentem małej malarki, dziewczynka chętnie oprowadzała po swojej wystawie, barwnie odpowiadając na wszystkie pytania. W ramach uznania, Wiktoria została obdarowana pięknymi prezentami – pluszowym konikiem oraz różowym plecakiem.Wystawę można było oglądać przez dwa ostatnie tygodnie kwietnia. Cieszyła się ogromnym powodzeniem. W Księdze Gości nie zabrakło pochwał i pochlebnych opinii:

„Droga Wiktorio! Naprawdę, można pozazdrościć Ci wyobraźni. Niespotykane wręcz kolory czynią z Twoich prac prawdziwe arcydzieła takich mistrzów jak Picasso czy Salvatore Dali, bo piękno nie tkwi w samym pięknie – piękno to ręka malarza” Stanisław Chorodyński.

Dzieci z Przedszkola nr 3 napisały:

„Jest przepięknie”, „Ładnie malujesz”, „Są piękne jednorożce”. Natomiast uczniowie z klasy II B z Gimnazjum nr 2 życzyli Wiktorii „wystawy w warszawskiej Zachęcie.” I to proroctwo ma szansę się spełnić, ponieważ jeden z wpisów należał do pani Anny Szwed, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Warszawie, która napisała: „Wystawa jest cudna i wzruszająca, wszystkie te Stwory i Stworki chciałoby się przytulić, trafiasz prosto do serca! Bardzo bym chciała zorganizować Twoją wystawę u nas. Chciałabym, żeby więcej dzieciaków mogło podziwiać Twoją twórczość i pokochać Twoje jednorożce!”

Wystawa w Hutniku była dopiero początkiem…..??????

 Serdecznie dziękujemy Panu dyrektorowi Ośrodka Kultury „HUTNIK” Mariuszowi Kowalskiemu oraz Pani Irenie Filipowicz za pomoc w aranżacji wystawy.

Bardzo dziękujemy naszym darczyńcom: Panu Jerzemu Księżakowi Prezesowi Zarządu PPHU „MLEX” oraz Pani Marzenie Rupińskiej właścicielce sklepu K&M.

Gorące podziękowania dla koleżanek i kolegów z SOS-W za pomoc w malowaniu scenografii.

Dziękujemy rodzicom Wiktorii za zaufanie i pomoc.

Joanna Juszczyńska, Marzena Szulc, Maryla Piekart, Joanna Niemczyk

 

PRZEGLĄD PRASOWY novinky

TYGODNIK OSTROŁĘCKI- „Wymarzona wystawa Wiktorii Szulkowskiej.”
WOK HUTNIK- „Wystawa Wiktorii Szulkowskiej.”
TUBA WYSZKOWA- „Śladami Jedorożca. „