„Żywa” lekcja muzyki i jęz. polskiego

Uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej udali się 25 X 2017 r. do WOK Hutnik, aby uczestniczyć w „żywej” lekcji muzyki i jęz. polskiego. Poznali jedną z muzycznych form scenicznych – musical. Umożliwili im to starsi koledzy i koleżanki z kl. III Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie. W ramach realizacji projektu gimnazjalnego wystawili przepiękną inscenizację baśni Jana Brzechwy, pt. „Akademia Pana Kleksa”.
Musical w wykonaniu młodych artystów był bardzo kolorowy, wesoły, emocjonujący i przepięknie wyśpiewany. Mnóstwo efektów specjalnych i żywy obraz filmowy sprawiły, że wszyscy czuli się jak w prawdziwym teatrze muzycznym.
Nasi uczniowie aktualnie na jęz. polskim realizują projekt edukacyjny „Klasyka utworów dla dzieci w nowej odsłonie”, więc obejrzany musical świetnie wpisał im się w cykl lekcji poświęconych najbardziej znanym utworom Jana Brzechwy.
Lekturę „Akademia Pana Kleksa” i cechy charakterystyczne musicalu nasi uczniowie na pewno świetnie sobie przyswoili, bo bardzo lubią „żywe” lekcje i innowacyjny sposób przekazywania wiedzy.
Uczniom kl. III B z Gimnazjum nr 1 gratulujemy pomysłu i wielu talentów. Byliście wspaniali a nam sprawiliście wiele radości. DZIĘKUJEMY !!!